12 השראות אותנטיות ממדינה חמימה במיוחד

הקולקציה הרשמית לסתיו/ חורף 2018-19 נולדה בהשראת מדינה שזכתה להיות אחת משבעת פלאי תבל בדרום אמריקה - פרו.  המדינה ידועה ביופי הטבעי שאופף אותה, האווירה הבוהמית, האתרים הגיאולוגיים לצד רכס המאצ'ו פיצ'ו ובכלל – ידועה במגוון תרבויות עתיקות יומין, חקלאות ענפה, וחוויה רוחנית כללית. כל אלו שהם חלק בולט מההשראות  לקולקציה החדשה.
 
12 הגוונים בקולקציה משקפים בין היתר את נופי הטבע, נופי הערים הישנות, לצד בולטות מרשימה של טקסטיל מסורתי המתבטא בלבוש המקומי, באריגה המקומית ועוד.
 
"פרו היא ללא ספק אחד המקומות היפים ביותר בעולם", מכריזה מייסדת OPI ושגרירת המותג סוזי וייס-פישמן. "הארץ כל-כך עשירה בתרבות ויופי שבחירת ההשראות הייתה קשה מהרגיל. סצנת האוכל בעיר הבירה לימה פורחת, לצד סצנת האופנה המרגשת לא פחות. האופנה מדגישה אריגים ובדים מדהימים, טכניקות אומן פרטיות, טבע פראי ונוף מדברי וצבעוני".
 

לקולקציה הזו נבחרה דוגמנית האופנה הפרואנית, חואנה בורגה, להיות הפנים האותנטיות של אותם 12 גוונים. בורגה הצטרפה לתהליך איסוף המידע ופיתוח הגוונים ולמעשה הייתה חלק במסע בו צדו את ההשראות מהנופים וההיסטוריה המדהימים של פרו.
 
"חואנה הצטרפה למפגשים עם בעלי מלאכה מהרמות הפרואניות, שם למדנו כל כך הרבה על האומנות והטקסטיל האדירים של המדינה, שנוצרו בטכניקות שהועברו מדור לדור במשך מאות שנים", מסבירה וייס-פישמן. "הנשים הללו והמלאכה שלהן עוררו השראה רבה לגווני האוסף. צבע הוא שפה אוניברסלית, המשמש רמז חזותי שמחבר את הסביבה לרגשות שלנו.
 

ההשראות ושמות הגוונים: 
1. Como se Llama- גוון בורדו כמעט בינלאומי וחוצה תרבויות מתאים ללוק אותנטי ומתאים ללוק ערב קלאסי מהודר.
2. Yes My Condor Can-Do  –   גוון סגול חצילי וכהה כמעט חום פראי. 
3. Grandma Kissed a Gaucho – גוון פלרטטני , הוא הסגלגל המקסים את כולם.
4. Suzi Will Quechua Later – אם הוורוד היה גוון ייסוד – הוא היה הוורוד הזה. 
5. Alpaca My Bags – גוון טורקיז של המים העמוקים, משולב במראה שמיים לפני החשיכה. 
6. I Love You Just Be-Cusco – גוון קלאסי של אדום יין הוא חלק מתפאורה אותנטית. 
7. Somewhere Over the Rainbow Mountains – גוון פודרה עמוק, וורוד מובי עכור – השראה ממראות ההרים הגבוהים מרחוק. 
8. Lima Tell You About This Color! גוון ורוד מסטיקי וצעיר, כי הוא חלק מאריגים יפים כל כך. 
9. Seven Wonders of OPI – בהחלט גוון שיכול להיות אחד מפלאי תבל – הוא סגלגל עכור, כמעט פודרתי ואטום – כמו החולות הצבעוניים .
10. My Solar Clock is Ticking – גוון חמרתי, של אדמה בוערת, גוון הסלעים בהרים. 
11. Machu Peach-u – גוון האפרסק הרך ועודנו במרקם אטום, הוא זריקת שארית אביבית בלוק הסתווי הכולל. זו העיר העתיקה המיסטית שהשפיעה עליו.
12. Don’t Toot My Flute – סגול לילך עדין וצעיר, הוא עוד עוסק בפריחה האחרונה לפני המבול. 
 
 

img